mBank wprowadził atrakcyjną i ciekawą propozycję konta bankowego przeznaczonego dla wszystkich młodych osób, nie tylko studentów. eKonto dla młodych jest kontem osobistym przeznaczonym dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia i charakteryzuje się praktycznie brakiem jakichkolwiek opłat związanych z korzystaniem z niego. Jest atrakcyjną propozycją dla osób, które pragną założyć konto bankowe i nie ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów, korzystając przy tym z szeregu udogodnień.

Informacje o koncie

eKonto dla młodych przeznaczone jest wyłącznie dla osób mających od 18 do 26 lat. Jest to jedyny warunek, jaki trzeba spełnić żeby móc w pełni korzystać z oferty mBanku i możliwości, jakie daje to konto bankowe. W ramach tego, otrzymujemy od banku możliwość otwarcia i prowadzenia konta za darmo, bezpłatne przelewy wewnętrzne i zewnętrzne przez Internet, dostęp do bezpłatnych bankomatów na terenie całej Polski oraz brak opłat za kartę (pod warunkiem, że wykonamy miesięcznie transakcje na minimum 200 zł). eKonto było początkowo kontem dostępnym wyłącznie przez Internet, jednak wraz z rozwojem mBanku i przejęciem MultiBanku, dostępne stało się również w placówkach tradycyjnych.

Jedną z niewątpliwych zalet eKonta jest jego duża powszechność – wiele młodych osób korzysta z usług mBanku jako banku, który na samym początku swego istnienia był bankiem typowo Internetowym. Dzięki temu przelew pieniędzy np. między znajomymi może być błyskawiczny – bez konieczności czekania na kolejną sesję ELIXIR lub korzystania przelewów ekspresowych, które są dodatkowo płatne.

Na uwagę zasługuje również program zniżek do szkół językowych w całej Polsce. Rabat, który możemy otrzymać może wynieść nawet 25% jeżeli będziemy płacili za lekcje przy pomocy karty płatniczej wydanej przez mBank.

eKonto dla młodych – opłaty

Poniżej prezentujemy opłaty z jakimi wiąże się korzystanie z eKonta dla młodych. Jeżeli będziemy korzystali z konta głównie przez Internet i wykonywali transakcje miesięczne kartą za minimum 200 zł to nie odczujemy w żadnym stopniu kosztów związanych z korzystaniem z konta.

CzynnośćOpłata
otwarcie konta0 zł
prowadzenie konta0 zł
przelew przez Internet0 zł
wypłata ze wszystkich bankomatów0 zł
opłata za kartę0 zł (4 zł)
(zwolnienie pod warunkiem wykonania transakcji na minimum 100 zł/mies.)
przelew ekspresowy5 zł
wpłata gotówki w oddziale9 zł
wypłata gotówki w odddziale9 zł

Karty do konta

Do eKonta mBank proponuje kartę Visa payWave, przy pomocy której można wypłacać za darmo ze wszystkich bankomatów w kraju. Jest to szczególnie korzystna opcja dla studentów, gdyż nie zmusza nas do szukania bankomatów, z których można bezpłatnie wypłacić pieniądze.

Karta do eKonta dodatkowo umożliwia wypłatę gotówki w czasie zakupów przy pomocy bezpłatnej usługi cash back. Umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych oraz dostęp do mOkazji, w których znajdują się specjalne oferty cenowe przygotowane dla klientów mBanku.

Bank nie pobierze za kartę opłaty jeżeli wykonamy przy jej pomocy transakcje za minimum 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, pobrana zostanie opłata w wysokości 4 zł.

Bankomaty

Posiadając eKonto dla młodych otrzymujemy bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na terenie kraju. Taką opcję mBank oferuje tylko w eKoncie dla młodych, zwykłe eKonto daje bezpłatny dostęp do 7 800 bankomatów sieci Euronet, BZ WBK S.A. i Planet Cash w Polsce. Za usługę bezpłatnego dostępu do wszystkich bankomatów trzeba wtedy dopłacić. Zatem jeżeli ma się od 18 do 26 lat to ta opcja staje się wyjątkowo korzystna.

Dodatkowo możemy skorzystać bezpłatnie z wpłatomatów należących do mBanku oraz sieci Euronet. Jest to korzystne jeżeli chcemy wpłacić gotówkę na nasze konto, a nie chcemy płacić prowizji

Pytania i odpowiedzi

 • Co się stanie z kontem jak skończę 26 lat?
  Jest to najczęściej zadawane pytanie dotyczące eKonta dla młodych. Odpowiedź jest bardzo prosta. W miesiącu po ukończeniu 26 roku życia, eKonto dla młodych zostaje przekształcone w eKonto z darmowymi bankomatami. Funkcjonuje ono tak samo jak zwykłe eKonto, z tym że gdy nie spełnimy warunku zwalniającego z opłaty za kartę to pobrana zostanie nieco wyższa opłata (7 zł), co jednak przy aktywnym korzystaniu z karty może się nigdy nie zdarzyć.
 • Czy eKonto dla młodych jest oprocentowane?
  Nie, od środków znajdujących się na koncie nie są naliczane odsetki. Jeżeli cześć środków chcemy oszczędzać, to można założyć konto bezpłatne konto eMax plus.
 • Czym różni sie eKonto dla młodych od zwykłego eKonta?
  W przypadku eKonta dla młodych bezpłatnie dostępne są wszystkie bankomaty na terenie Polski. W przypadku zwykłego eKonta są to tylko bankomaty Euronet, BZ WBK S.A. i Planet Cash. Rożnica leży też w kwocie zwalniającej z opłaty za kartę, która w przypadku eKonta dla młodych wynosi 200 zł.

Załóż konto przez Internet

 • Wypełnij wniosek przez Internet przy pomocy bezpiecznego połączenia
 • Podpisz umowę przywiezioną przez kuriera
 • Poczekaj na kartę, która przyjdzie pocztą w ciągu kilku dni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *