Poniżej przedstawiamy nasz aktualny ranking kont studenckich wrzesień 2017. Oceniliśmy i umieściliśmy w nim konta bankowe, które w ocenie naszej redakcji najlepiej zaspokoją potrzeby i oczekiwania studentów w stosunku do rachunku bankowego. Uwzględniliśmy wiele czynników, które naszym zdaniem wpływają na atrakcyjność konkretnej oferty banku dla osób będących na studiach.

Czynniki takie jak opłaty za konto (otwarcie, prowadzenie, prowizje za kartę oraz wypłatę z bankomatów), warunki zwolnienia z opłat, korzyści i promocje dla studentów oraz dostępność, użyteczność i wygoda korzystania z konta przez przeciętnego studenta zostały przez nas uwzględnione w rankingu. Mamy nadzieję, że uda Ci się wybrać najlepsze konto studenckie z naszą pomocą.

mBank
eKonto m dla młodychmBank
Nest Bank
Nest KontoNest Bank
Bank Millennium
Konto 360° StudentBank Millennium
PKO BP
Konto dla młodych StudentPKO Bank Polski
ING Bank Śląski
Konto DirectING Bank Śląski
T-mobile
Konto FreemiumT-mobile
Getin Bank
Getin Up FreeGetin Bank
Credit Agricole
1 KontoCredit Agricole
BZ WBK
Konto Godne PoleceniaBZ WBK
Ocena
miesięczna opłata za prowadzenie0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
miesięczna opłata za kartę0 zł (4 zł)0 zł0 zł (4 zł)0 zł
(5 do 1 zł)
0 zł (7 zł)0 zł (6 zł)0 zł0 zł (2,9 zł)7 zł
warunek zwolnienia z opłaty za kartę5 transakcji kartą w miesiącu 1 transakcja kartą w miesiącu5 transkacji kartą w miesiącutransakcje kartą na min. 200 zł w miesiącutransakcje kartą na min. 200 zł w miesiącutransakcja kartą na min. 1 zł w miesiącubrak możliwości
przelew przez Internet do innego banku0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
przelew natychmiastowy przez Internet5 zł1 zł5 złbrak5 zł6 złbrakbrak5 zł
wypłata w oddziale9 zł do 20 lat
0 zł powyżej 20 lat
0 zł0 zł0 zł9 złbrak możliwości0 zł0 zł5 zł
bezpłatne bankomatywszystkie bankomaty w Polsce wszystkie bankomaty w Polscewszystkie bankomaty w Polsce wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie3300 (bankomaty ING i Planet Cash)3 pierwsze wypłaty w miesiącu z dowolnego bankomatu bezpłatne5600 (bankomaty Euronet i Planet Cash)5000 (bankomaty BZ WBK i Euronet)wszystkie bankomaty w Polsce
opłata za wypłatę z bankomatów obcych0 zł0 zł0 zł0 zł2,5 zł 0 zł za 3 pierwsze wypłaty w miesiącu, każda kolejna 6 zł/wypłata3,5zł, min. 5 zł5 zł0 zł
opłata za wypłatę z bankomatu za granicą10 zł 5 zł + 3% przewalutowanie0 zł + 2% przewalutowanie 0 zł3% + 3% przewalutowanie0 zł za 3 pierwsze wypłaty w miesiącu, każda kolejna 6 zł/wypłata4,5%, min. 10 zł5,5 zł + 3% przewalutowanie2%, min. 10 zł + 2.8% przewalutowanie
wpłata na kontow oddziałach mBanku:
9 zł do lat 20,
0 zł powyżej 20 lat;
0 zł we wpłatomatach mBanku i Euronet
0 zł w oddziałach Nest Banku i wpłatomatach Euronet0 zł w oddziałach i wpłatomatach Banku Millennium0 zł w oddziałach i wpłatomatach PKO BP9 zł w oddziałach ING, 0 zł we wpłatomatach ING0 zł za pierwszą wpłatę w dowolnym wpłatomacie, pozostałe 0,5% kwoty (min. 1 zł)0 zł w oddziałach Getin Banku, w dowolnych wpłatomatach 0,6% kwoty (min. 1 zł)0 zł w oddziałach i wpłatomatach Credit Agricole5 zł w oddziałach BZ WBK, 0 zł we wpłatomatach BZ WBK
wpływ wieku na funkcje kontaod 13 do 24 roku życia lepsze warunki, od 25 roku wymagane 1000 zł wpływów miesięcznie dla utrzymania warunkówbrak, konto standardowepo ukończeniu 26 roku życia zmiana w zwykłe Konto 360°po ukończeniu 26 roku życia zmiana w Konto za Zerobrak, konto standardowebrak, konto standardowepo ukończeniu 26 roku życia zmiana w konto Getin UPpo ukończeniu 27 roku życia zmiana w Konto PROSTO Oszczędzające Plusbrak, konto standardowe
premie i bonusy100 zł premii za założenie konta i korzystanie z karty i aplikacji mobilnej

możliwość zaprojektowania własnej karty

zniżki i rabaty w wielu sklepach (mOkazje)

aplikacja mobilna, BLIK

aplikacja mobilnazwrot 2% płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) i 5% płatności BLIKIEM (do 30 zł miesięcznie – możesz zyskać aż 360 zł.

program rabatowy

aplikacja mobilna, BLIK

możliwość wyboru wyglądu karty

program rabatowy

aplikacja mobilna, BLIK

100 zł premii za złożenie konta

dowolne zdjęcie na karcie

2% promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym przez pierwsze 4 miesiące

aplikacja mobilna, BLIK

zwrot 5% za zakupy kartą, maks. 15 zł miesięcznie

bonusy dla klientów operatora komórkowego T-mobile

aplikacja mobilna, BLIK

3% dodatku do stypendium naukowego i socjalnego

program zniżek (m.in. 10% zniżki do Cinema City)

aplikacja mobilna, BLIK

CAsaver

program rabatowy

aplikacja mobilna

możliwość otrzymania 150 zł premii za aktywne korzystanie

aplikacja mobilna, BLIK

Otwórz przez InternetmBankZałóż kontoNest BankZałóż kontoBank MillenniumZałóż kontoPKO Bank PolskiZałóż kontoING Bank ŚląskiZałóż kontoT-mobileZałóż kontoGetin BankZałóż kontoCredit AgricoleZałóż kontoBZ WBKZałóż konto

Poniżej przedstawiamy nasz aktualny ranking kont studenckich wrzesień 2017. Oceniliśmy i umieściliśmy w nim konta bankowe, które w ocenie naszej redakcji najlepiej zaspokoją potrzeby i oczekiwania studentów w stosunku do rachunku bankowego. Uwzględniliśmy wiele czynników, które naszym zdaniem wpływają na atrakcyjność konkretnej oferty banku dla osób będących na studiach.

Czynniki takie jak opłaty za konto (otwarcie, prowadzenie, prowizje za kartę oraz wypłatę z bankomatów), warunki zwolnienia z opłat, korzyści i promocje dla studentów oraz dostępność, użyteczność i wygoda korzystania z konta przez przeciętnego studenta zostały przez nas uwzględnione w rankingu.

Ranking i porównanie kont studenckich – na co zwracać uwagę

Skoro odwiedziłeś(aś) naszą stronę to bez wątpienia szukasz dobrego konta studenckiego, które pozwoli Ci sprawnie i wygodnie zarządzać swoimi finansami osobistymi przez cały okres studiów. Wybór odpowiedniej oferty oraz banku jest dość istotny, gdyż od tego będzie zależało czy za konto zapłacimy czy też będziemy mogli z niego korzystać całkowicie bezpłatnie, nie ponosząc za to żadnych opłat.

Wybierając konto dla studenta musimy pamiętać o uwzględnieniu takich czynników jak:

 • opłaty, prowizje i koszty oraz warunki zwolnienia z nich
 • bankomaty – liczbę i ich dostępność
 • możliwości zarządzania i dostępu do pieniędzy
 • specjalne korzyści i promocje dla studentów i młodzieży
 • wpływ naszego wieku na status naszego konta

Opłaty

Opłaty i prowizje związane z posiadaniem konta są jednym z najważniejszych kryteriów, które wiele osób bierze pod uwagę podczas wyboru konta bankowego. A zwłaszcza studenci, dla których każda złotówka jest ważna i zamiast płacić ją bankowi, wolą przeznaczyć na własne cele.

Banki naliczają opłaty za wiele różnych czynności i usług powiązanych z kontem. O ile samo prowadzenie konta i przelewy (przez Internet) są zazwyczaj darmowe w przypadku kont podstawowych, to już za takie kwestie jak opłata za kartę, wypłaty z bankomatów obcych i zagranicznych, przelew natychmiastowy czy operacje wykonywane w oddziale pobierane są opłaty.

Z niektórych z nich możemy zostać zwolnieni jeżeli spełnimy pewne warunki (np. z opłat za kartę po wykonaniu odpowiedniej ilości transakcji). Dlatego zawsze warto dokładnie przeanalizować za co i w jakich okolicznościach bank pobiera opłaty. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych kwot, które bank ściągnie z naszego konta studenckiego.

Bankomaty

Kolejna ważna sprawą o której trzeba pamiętać to bankomaty. Tutaj musimy uwzględnić trzy sprawy:

 • sieć bezpłatnych bankomatów
 • prowizję za wypłatę z bankomatów obcych
 • prowizję za wypłatę z bankomatów za granicą

Bezpłatne bankomaty to jeden z kluczowych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Niestety nie wszystkie banki w Polsce oferują je bez pobierania opłat. Najcześciej bez ponoszenia kosztów możemy wybrać pieniądze z bankomatów należących do banku i tych, z którymi bank ma odpowiednie porozumienie (bardzo często są to sieci typu Euronet). Za wypłatę z pozostałych pobierana jest prowizja, która może wahać się od 3 do 5 zł. Jeżeli bank, którego oferta nas zainteresowała nie oferuje wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, to warto rozejrzeć się czy w okolicy naszej uczelni, pracy oraz miejsca zamieszkania znajdziemy takie, z których wypłacimy pieniądze bez prowizji.

O ile wśród oferty banków bez problemu znajdziemy konta z bezpłatnymi wszystkimi bankomatami w Polsce, to kwestia wypłaty z bankomatów za granicą wygląda o wiele gorzej. Tutaj mało który bank pozwala na bezpłatne wybranie pięniędzy, a gdy już do niego dojdzie, to prowizji bywają bardzo wysokie bo nawet 6% całej wypłacanej kwoty. Co przy wybieraniu większej ilości środków może dać dość duża kwotę. Jeżeli wiemy, że będziemy często jeździć za granicę to warto pomyśleć o banku, który daje w tej sytuacji najkorzystniejszą ofertę (tutaj najlepiej wypada PKO BP i konto w T-Mobile)

Dostęp i zarządzanie pieniędzmi

Kwestią czasami pomijaną przez niektórych, jednak równie istotną jest sposób dostępu do pieniędzy na koncie oraz możliwości zarządzania nimi. Wygodne i dobrze zaprojektowane serwisy internetowe oraz aplikacje mobilne są istotnym czynnikiem, który wpływa na komfort wykonywania operacji przez Internet za pośrednictwem konta bankowego.

Czasami może okazać się, że będziemy musieli wybrać się do banku żeby załatwić coś osobiście. Warto wtedy mieć placówkę banku z możliwe znośnym dojazdem, a nie na drugim końcu miasta.

Korzyści i promocje dla studentów i młodzieży

Warto przyjrzeć się specjalnym promocjom oferowanym przez banki w ramach kont studenckich. Czasami są to premie za założenie konta (jak np. cashback), czasami zwolnienie z opłat lub specjalne zniżki w punktach partnerskich.

Twój wiek i konto bankowe

Pamiętaj, że wiele kont bankowych dla studentów ma warunki związane z wiekiem posiadacza. W wielu przypadkach po ukończeniu 26 lub 27 roku życia oferta się zmienia lub konto zostaje przekształcone w inne kont dostępne w ofercie banku. A to może wiązać się ze zmianą warunków oraz opłat. Warto mieć to na uwadze, gdy będziemy porównywać ofertę poszczególnych banków. Może czasem zamiast konta studenckiego lepiej sprawdzi się konto uniwersalne, które jest bezpłatne bez specjalnych warunków?

4 thoughts on “Ranking kont studenckich marzec 2018”

 1. Z rankingu wynika, że mbank mimo ostatnich zmian o których było głośno nadal się dość dobrze trzyma. Mam już tam konto od jakiegoś czasu i póki co nie narzekam, ale myślę czy nie założyć jeszcze konta w ING, w sumie mają też atrakcyjną ofertę no i dostęp do szeregu przydatnych usług. Ktoś ma doświadczenia z obsługą (chodzi mi głównie o jakosć i czy łatwo załatwic sprawy w ing)??

 2. fajne dla studenta jest tez konto w raifeisenie bo jest oprocentowane wiec cos tam ciągle przybywa 😉 ja wlasnie bede zakladac pierwsze konto i albo to w raifeisenie albo w millenium 🙂

 3. Mam Getin up free, jest mega. Ich karty, czy karty debetowe to cos nowego w kontach studenckich, poza tym Ci co maja stypendia tez skorzystaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *